Bayrak Direği Hakkında

Bayrak Direği Hakkında

Bayrak çeşitlerinden biri olan direk bayrağı günümüz toplumlarında en fazla tercih edilen bayrak türüdür. Kullanışlı olması sebebi ile bayrakların direğe asılması uygun görülmüştür. Özellikle bayrakların direklerde ihtişamlı görünmesi halka gurur vermektedir. Türkiye’de de olduğu gibi tüm resmi kurumlarda bayrak direği bulunmakta ve bayrak asılmaktadır. Ülkenin özel günleri için direklere asılan ve zamanı geldiğinde göklere çekilen ve yarıya indirilen bayraklar ülke gündemini hakkında da bilgi vermektedir. Ülkemizin de yer aldığı yurt içi ve yurt dışı birçok resmi kurumlarda bayrak direği bulunmakta ve sayıları farklılık göstermektedir. Örneğin; Birleşmiş Milletler gibi bir kurumda ülkelerin temsili için kurum binası önünde birçok üye ülkenin bayrakları direklere asılmış olup sayıları oldukça fazladır.

Bayrak Direk Türleri

Bayrak direği yapımı belirli ölçülere göre üretilmektedir. Bu üretimde birden fazla direk çeşidi bulunmaktadır. Bu direk çeşitleri; dairesel direk, köşeli direk ve boğumlu direk olmak üzere üç’e ayrılmaktadır. Kurumda yapımı planlanan ve tercih edilecek direk bayrağı için bu direk türlerinden uygun olanı seçilmelidir. Direkler kendi boyutlarına göre hazırlanmış bayrak ipleri ile birlikte üretilmektedir. Bu direk ipleri de kendi arasında dıştan ip ve içten ip olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunun yanı sıra bayrak direkleri konulacak konumuna sabitleme aksesuarı ile birlikte hizmete sunulmaktadır. Direk seçimi yapılırken mutlaka kurum bölgesi hakkında bilgi alınmalı yağış düzenine göre bir direk tercihi yapılmalıdır.

Bayrak Direği Üretimi

Bayrak direği üretiminde firmanın benimsediği amaçlar bayrak yönetmelğine uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Tüketicisine kaliteli ve uygun standartlarda direk üretimi gerçekleştiren firma alanında uzman bir deneyime sahiptir. Bayrak ile ilgili tüm aksesuarların oluşumunu ekonomik fiyatlarla müşterisine ulaştıran firma bu sektörde öncü kuruluş olmayı başarmıştır. Bayrak çeşitlerinden direk bayrağı üretimi için  uygun boyutlarda bayrak ve aksesuarlarının imalatını gerçekleştirmektedir. Bu tarz bayrak seçimini kumaşlara uygulayan firma direklerde belirtilen boyutlara göre tüm kurum yada kuruluş bayrak üretimini uygun fiyatlarla sahibine en kısa sürede ulaştırmayı hedeflemektedir. Toplu bayrak alımları için pazarlık uygulayan firma en kısa sürede bu isteğe cevap vermektedir.

                                                                

Tarafından yayınlandı

X