Bayrak Direği

Bayrak direği

Bayrak Direği

 

Bayrak direği isminden de anlaşılacağı gibi bayrakları görünür şekilde asabilmek için bir ayaklı metalden bayrak aksesuarıdır. Bayrak direkleri yan aparat kısımları dışında gövde sabitleme aparatı olmak üzere iki önemli parçadan oluşmaktadır. Sabitlemek için sabitleme aparatı toprağa gömülmektedir. Direk gövdesi ise flanşı aparata vidalanarak montajı gerçekleşmektedir.

Bayrak direkleri paslanmaz çelikten olması daha uzun süre kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Küflenmez, paslanmaz ve kırılmaz. Bundan dolayı daha çok tercih edilen bir bayrak direği çeşididir. Günümüzde rüzgar yönünde sonsuz dönerli mekanizmalı halde olana bayrak direkleri kullanılmaktadır. İçerden ipli şekilde üretilmektedir. Bu şekilde asılan bayrakların iplerinde çürüme görülmemektedir.  Dekoratif flanş gizleme kapaklı seçeneği bulunmaktadır. Birçoğu yere yatırılabilir özelliğe sahiptir.

Bayrak Direği Özellikleri

Günümüzde genellikle 3 ila 22,5 metreye kadar istediğiniz ölçülerde imalatı yapılmaktadır. Uzun ömürlü olduğu için Maliyetleri ekonomik olarak bilinmektedir. Bayrak direkleri montajında genellikle ankeraj sistemi kullanılmaktadır. Bu sistemde montajı yapılacak bölgenin rüzgar ve zemin özelliğine göre bayrak direkleri montajı yapılmaktadır. flaş kalınlıkları ürün ve zemin özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Genellikle yatar mekanizme kullanılan ürünler tercih edilmektedir. Çünkü montajda veya montaj sonrasında oluşabilecek tüm olumsuz şartlarda direğin yatırılarak tamiri yapılabilmektedir. Bu da her yönden kolaylık sağlamaktadır ve kısa sürede bayrak direğinizin onarımı sağlanabilmektedir.Bayrakların değiştirilmesinde de kolaylık sağlayacak bir sistemdir.

Bayrağınızın dolaşmadan dalgalanması için bayrak direklerinin içerisinden geçmekte olan ve özel mekanizmaya bağlı olan ip sonsuz döner tabiri ile bilinen tepe şapkasının içerisinden geçerek bayrağın gergi paslanmazına bağlanmaktadır. Bu sistem sayesinde bayrağınız dolaşmadan dalgalanabilecektir. Ayrıca bu sistem bir de yarıya indirme işlemi esnasında bayrak direğinin alt gövdesinde yer almakta olan kollu mekanizma tarafından da sağlanabilmektedir.

Bayrak Direği Maliyetleri

Eğer paslanmaz çelikten bir bayrak direği almayı düşünüyorsanız,  uzun süre kullanacağınız için ekonomik maliyetlerle almanız mümkün olacaktır. Maliyetleri almak istediğiniz özelliklere göre de değişimler gösterebilmektedir. Ama size olan önerimiz kolay monte edilir ve tamir edilebilir mekanizmalara sahip olan bayrak direkleriniz tercih etmenizdir.

Tarafından yayınlandı

X