Bayraklar Hakkında

Bayraklar Hakkında

Tarih boyunca milletlerin vazgeçilmez unsuru haline gelmiş ve devlet kimliğinin simgesi haline gelen bayraklar tüm insan tarihi boyunca kullanılmıştır. Bazı toplumlar için ise bayraklar adeta kutsal bir görev üstlenmektedirler. Milletler açısından bu kadar önemli kabul edilen bayraklar siyasi olarak varlık gösteren ve tanınan ülkelerin törenlerinde, kutlamalarında, yaslarında, bayramlarında, açılışlar ve davetler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu kullanım alanına ek olarak bayraklar tüm ülke resmi makamlarında farklı boyutlarda bulundurulmaktadır. Bu bayraklardan bir çeşidi de sopalı bayrak adı ile bildiğimiz bayraklardır. Bu bayraklar özellikle törenlerde küçük çocukların ellerinde bulunan bayraklar olarak da zihinlerde yer edinmiştir.

Tören Bayrakları

Ülkelerin ulusal bayram ve kutlamaları için halk tarafından tercih edilen özellikle taşıma kolaylığı sağlayan bayraklar küçük ebatlarda boyutlandırılarak piyasaya sürülmektedir. Genellikle küçük boy ve orta boy tercih edilen bu bayraklar  kullanılan ebatlar ise 35×40 cm küçük boy 50×60 cm ebatlarında ise orta boy bayrak tercihi yapılmaktadır. Bu bayrakların imalatında genellikle iki Türk tutacak kullanılmaktadır. Bu tarz sopalı bayrak yapımında tercih edilen bayrak sap kısmı plastik ve tahtadan yapılmaktadır. Plastik sopalı el bayrağı ve tahta sopalı el bayrağı iki alternatifi bulunan bu bayraklar özellikle tüm resmi bayramların ki bunların arasında özel bir yere sahip olan 23 Nisan Çocuk Bayramının vazgeçilmez simgesi ve aksesuarı haline gelmiştir. Yine bu bayraklarda genellikle Türk bayrağı ve Atatürk resmi bulunmaktadır.

Bayrak İmalatı

Firma bünyesinde tüm bayrak çeşitleri üretilmekte olup zamanında  teslimatın sağlandığı devasa sayılarda bayrak üretimi yapılmaktadır. Özellikle kolay şekilde imalatın sağlandığı, taşıma sorunu teşkil etmeyen ve maliyetin pahalı kaçmadığı bayrakların siparişleri binlerce sayıda oluşmasına rağmen firma tarafından kısa sürede karşılanmaktadır. Bu çeşit sopalı bayrak imalatında firma stoklarında çok sayıda bayrak bulundurmakta ve bu siparişlere çok kısa süre içerisinde temin sözü vermektedir. Bayrak imalatı yapan şirketler arasında lider konumunda olan  firmamız özellikle amaç olarak benimsediği mümkün olduğunca kısa sürede teslimat, maliyet uygunluğu ve pazarlama stratejileri ile kaliteden taviz vermeyecek hizmet sunmaktadır.

Tarafından yayınlandı

X