Bayrakların Oluşma Süreci

Bayrakların Oluşma Süreci

Tarihte çok eski zamanlara dayanan bayrak oluşumu, günümüz farklı amaçlar, kurumlar ve ebatlarda tasarlanmaktadır. Millet kimliğinin hiç şüphesiz en başta sergieyen bayraklar tarihte özellikle bu amaçla kullanılmıştır. Devletlerin birlik ve beraberlik oluşturan tüm törenlerinde halkın kullandığı tür olan özellikle sopalı bayrak tercihi ile temsil etme anlamı taşıyan bayraklar, tüm insanlık için kutsal bir anlam çağrıştırmaktadır. Bayrakların tasarlanma amaçları sadece millet temsili konumunda olmayıp devlet içinde ve dışında kurum yada kuruluşları da temsil etmektedir. Bu kurum yada kuruluşlar için özel olarak tasarlanan bayraklar yine bu tasarımın istediği renklere bürünmektedir.  Örneğin Nato bayrağı bünyesindeki devletleri, Fenerbahçe Spor Klübu bayrağı ise özellikle renkleri ile Fenerbahçenin tüm spor dallarını temsil etmektedir. Ülkemizde ise bayrak denilince akla ilk gelen fotoğraf Türk bayrağı olmaktadır.

Bayrak Tasarım Tercihi

Bayrak tasarlanmasının karar verilmesi düzeyinde belirlenecek farklılıklar bayrağın kağıt mı yoksa kumaştan mı olacağı, bayrak boyutlarının belirlenmesi ve bayrak sap türünün seçilmesidir. Firmalar tarafından her tarzda bayrak üretimi sağlanmakta ve isteğe göre özel bölümler belirlenmektedir. Özellikle sopalı bayrak tercihinde bayrak tutacağının tahta ve plastikten oluşabilecek iki seçeneği bulunmaktadır. Bayrak boyutları yine sopalı bayraklarda genellikle küçük ebatlar tercih edilmektedir. Asıl bayrağın oluştuğu kısımda ise bayrağın tasarımın kağıt yada kumaşa  işlenmesi tercihi bulunmaktadır. El flama bayraklarında genelde en küçük boyuttaki bayraklar bulunmaktadır. Kullanım açısından yine bu bayraklar özellikle çocukarın taşıyabileceği büyüklüktedir. Bu bayrak ebatları 35×40 cm aralıklarında oluşan en küçük bayrak olma özelliğidnde ve oldukça kullanışlıdır. Bayrakta tercih edilen sopa ise yine isteğe göre farklı boyutlarda üretimi gerçekleşmektedir.

Kısa Sürede Hizmet İçin…

Uzun zamandır hizmet veren firma bayrak imalatı konusunda deneyimli hizmetleri ile kaliteli ürünler oluşturmaktadır. Çok sayıda ki bayrak siparişini çok kısa sürede teslim  eden firma müşteri memnuniyetini öncelik tanımaktadır.  Bayrak kalitesi ve uygun maliyeti ile firma isteklerini en hızlı sürede gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. El bayraklarını imalatında özellikle sopalı bayrak oluşumunda pazarlama şartları ile en çok tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır.

Tarafından yayınlandı

X