Lise ve İlköğretim Okul Flamaları

Lise ve İlköğretim Okul Flamaları

Resmi kutlamaların yapıldığı törenlerde okul isimlerinin olduğu okul flaması her eğitim kurumu için temel ihtiyaç durumundadır. Okul flamalarının nasıl olması gerektiği ile ilgili MEB tarafından bir mevzuat belirlenmiştir. Bu mevzuatta flama renk ve malzeme özelliklerine dair gerekli bilgiler yer almaktadır. Bir örnekle direk tutma yeri özellikleri mevzuata göre belirlenen kurallar çerçevesinde üretilir. Söz konusu okul flaması üretim ve satışı yapan firma, müşteri memnuiyetini ilk sırada tutarak hizmet verir. Alanında tecrübeli firma, beklentilerinizi mevzuat kapsamında ideal şekilde karşılamaktadır.

İlkokul ve Lise Flamaları

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yer alan okulların isimleri farklı olsa da ilköğretim ve lise durumuna göre genel bir okul flaması sınıflandırması yapılır. İlköğretimlerde ön kısım kırmızıdır ve burada MEB logosu ile okul ismi (siyah olacak şekilde) yer alır. Arka kısım açık ya da koyu mavi renklerden oluşmaktadır. Liselerdeki okul flamalarında fark arka yüzeyin sarı ve açık mavi olmasıdır. Ön kısım formatı ilköğretimle aynıdır. Okul isminin yanında kuruluş tarihi de mutlaka olmalıdır. Her iki sınıfta da olması gereken diğer özellik, kenar kısımlarındaki 3 cm hasır ve 8 santimetrelik sarı simli saçaktır. Ayrıca her flama saten olmak durumundadır.

Temiz Okul Flaması

Bazı okullarda temiz okul flaması kullanılır. Bunun anlamı sağlığa uygun flamayı ifade etmektir. Kurumsa firmadan farklı ölçülerde dilediğiniz temiz flamayı alabilirsiniz. 70 x 105 ölçülerdeki flamanın kumaş kalitesi birinci sınıf olmakla beraber akmaz yıkanabilir kumaş özelliği ile de uzun süre temiz kullanım imkânı verir. Ayrıca dijital baskı tekniği ile kumaşa dokuma yapılır. Temiz okul flaması büyük boyutlarda olabileceği gibi 15 x 22,5 ölçüsünde masa bayrağı olarak da kullanılabilir.

Okul Flama Ölçü ve Standartlar

İlköğretim ve ortaöğretim kurumlarında okul flaması ölçülerinde en sık 100×150 rakamlarında üretim yapılır. Flama üretim konusunda tecrübeli firmadan kaliteli malzeme ve işçilik garantisiyle kurallara uygun flama temin edebilirsiniz. Firmaya başvuru sırasında fiyat almak adına okul bilgileri ve flama ölçülerini kuruma vermeniz gerekir. Ücretlerle ilgili daha fazla bilgi için firmaya ulaşabilirsiniz.

Tarafından yayınlandı

X