Makam Bayrağı

Makam Bayrağı

Makam Bayrağı
Makam Bayrağı

Makam bayrağı, birçok alanda kullanılmaktadır. İhtiyaç duyulması halinde sitemiz üzerinden dilediğiniz tarzda makam bayrağı siparişi verebilirsiniz.

Bayrak, devlet ve milletlerin her birini kendine özel temsil eden, çeşitli renklerde olabilen, genellikle de dikdörtgen biçiminde olan kumaş parçalarıdır. Bayrak ayrıca bir teşkilatın da işareti olabilir. Bayrakların üzerinde genellikle; milletlerin tarihi, gelenekleri ve özellikleriyle ilgili işaretler bulunmaktadır. Bayrak, özellikle eski milletlerde ilk olarak ordu teşkilatında kullanılmaya başlanmıştır.

 

Bayrak bir ulusun simgesi olabildiği gibi, vatanın ve ordunun simgesi ve belli bir topluluğun, veyahut bir örgütün simgesidir. Bayrak, özgürlük, birlik ve beraberliğin, bütünlüğün sembolüdür.

 

Bayraktan farklı bir anlam ifade eden Flama Bayrak ise; farklı anlamlar içeren genellikle ait olduğu birimi temsil eden, sembol ya da şeklin bayrak tarzında yapılmasıdır. Genellikle okullar, kamu kurum ve kuruluşları, dernekler, çeşitli örgütler, spor kulüpleri, bankalar, oteller, holdingler flama yaptırırlar.

 

Bilhassa, yönetim kısmının iş masalarında görülen bu bayrak türleri adeta prestiji sembolize etmektedir. Masa bayrak türleri, yönetim kademesini oluşturan bireylerin masalarının en temel ve vazgeçilmez bir ögesidir. Çünkü, yönetim kademesinin her tür görüşmesinde masa bayrak türü kullanmaları kurumsal yapının isminin şahane görüntüsünü temsil etmektedir. Kuruluşun bir nişanesidir. Firmalar, masa bayrakları ile hangi devletlerin şirketleri ile çalıştıklarını bu bayraklar ile göstermektedirler.

 

 Makam Bayrağı nedir?

 

Bayraklar kullanıldığı alana göre temsili niteliği olan ifade edici bir unsur aracıdır. Bayraklar; ülkeleri, firmaları, siyasi partileri ve işletmeleri olmak üzere daha bir çok alanda kurum ve kuruluşları temsil etmektedir. Günümüzde makam bayrağı en çok kullanılan bayrak çeşididir.

 

 Makam bayrağı nerelerde kullanılır?

 

Siyasi partiler özellikle de seçim zamanlarında halkı etkilemek ve tanıtımını daha çarpıcı yapabilmek adına görsel destek olarak bayrak kullanmayı tercih etmektedir. Firmalar da kurumsal kimliklerini ifade edebilmek adına makam bayrağı kullanmaktadır.

 

Makam bayrakları, kurum ve kuruluşların genel müdürlüklerinde, mahkemelerde, üniversitelerde, valiliklerde, Türkiye Büyük Millet Meclisinde, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, müsteşarlıklarda, bakanlıklarda, belediye başkanlıklarında, Emniyet Müdürlüklerinde, Cumhurbaşkanlığı gibi resmi kurumlarda makam odalarının temel unsurudur. Makam bayrakları, bulundukları odaya saygınlık katmaktadır.

 

Makam bayrakları, karşılama ve uğurlama törenlerinin temel direğini oluşturmaktadır. Özel sektör kuruluşlarının makam bayrakları, kuruluşun simgesi ya da logosundan yola çıkılarak tasarlanmaktadır. Özel sektör makam bayraklarında ay ve yıldız sembolü yer almamaktadır. Makam bayraklarının yanında ayrıca bir Türk Bayrağı bulunmaktadır. Makam sahibinin çalışma masasının sol tarafında Türk bayrağı, sağ tarafında ise makam bayrağı yer almaktadır.

 

 Makam bayrağı Modelleri Nelerdir?

 

Bayrak çeşitleri yelpazesi oldukça geniştir. Bayrak çeşitlerine; olta bayrak çeşitleri, dernek ve parti bayrakları, kurum bayrakları, seçim bayrakları, Türk bayrağı, Atatürklü bayraklar, , kırlangıç bayraklar, masa bayrakları, flama makam bayrak örnek verilebilir. Bu bayraklar, kumaş ve kullanılan malzeme bakımından oldukça çeşitlidir. Seçilecek kumaş çeşidi olarak; polyester saten, alpaka, triko, polyester, raşel gibi seçenekler mevcuttur.

 

 Makam bayrağı fiyatı Ne kadardır?

 

Makam bayrakları için standart bir ücret söz konusu değildir. Makam bayrağı fiyatı kullanılan malzemeler ve ölçüleri fiyatta farklılıklar yaratmaktadır. Özel firmalar ve kuruluşlar talepleri doğrultusunda yaptıracakları makam bayrakları için makam bayrağı fiyat kriterlerini ilgili bayrakçı firma ile görüşerek belirleyebilmektedir.

 

 Makam bayrağı ölçüsü Nelerdir?

 

Makam bayrağı ölçüsü Türk Standartları Enstitüsü tarafından tespit edilen kalite ölçülerine göre üretilmektedir. Makam bayraklarının imalatında kanunen belirlenen standart ölçütlerine sadık kalınır. Makam bayrağı ölçüsü kanunla belirlenen ölçü olan bir metreye bir buçuk metre boyutlarında imal edilmektedir.

 

 Makam bayrağını kimler kullanabilir?

 

Kamu kurum ve kuruluşlarının yanında özel sektördeki holdingler firmalar ve kuruluşlarında da makam bayrakları yer alabilmektedir. Makam masa bayrakları holding ve ofislerde saygınlık süsü olarak yerini almaktadır. Makam bayrağı yaptırmak isteyen firma ve ya kuruluşlar istek ve talepleri doğrultusunda bayrakçı firmalarına istedikleri adette ve modelde makam bayrağı yaptırabilirler.

 

Makam Bayrakları genel olarak kullanıldığı yerler makam odalarıdır. Makam bayrakları odanın sağın yer almaktadır. Makam bayraklarının ölçüsü standart olup, kullanılan kumaş türü tercihi ise ihtişamı ve zengin duruşu ile genellikle satendir.

 

Bağlı bulunduğunuz kurum ve kuruluş için makam bayrağı hizmeti almak istiyorsanız ilk tercih edeceğiniz firma flama bayrak olmalıdır. Bu firma, makam bayrağı ile ilgili detaylı bilgiyi size en pratik şekilde verecektir. Kaliteli bir makam bayrağı uzun yıllar kullanılır. Kaliteden taviz vermeyen Flama bayrak, aklınıza takılan her soruyu size en açık şekilde ifade eder ve bu konuda merak ettiğiniz her soru cevaplanmış olur.

 

 Makam Masa Bayrağı

 

Makam odalarının baş köşesindeki saygınlık abidesi olarak yer alan makam bayrakları, bir takım özellikler içermektedir.. En önemli özelliklerden biri de üstünde bulunması gereken saçak detaylarıdır. Makam bayraklarının dört bir kenarı altın renkli saçaklar ile sarılı bir şekilde yapılmalıdır. Makam masa bayrağı saçak boyu, kanunla belirlendiği üzere sekiz santimetre uzunluğunda olması gerekmektedir.

 

Masa Bayrağı Modellerini mekanınız neresi olursa olsun kullanabilirsiniz. Önemli olan kaliteli olmasına dikkat etmektir. Flama bayrak firması, masa bayrağı yapımında yüksek kaliteli malzemelere tercih etmektedir. Bu nedenle kullanılan malzemeye oranla fiyatlar değişiklik göstermektedir. Sunulan üstün kaliteli hizmet, müşterilerinin talepleri doğrultusunda şekillenmektedir. Uygun fiyat garantisi veren flama bayrak, sunacağı üstün hizmet garantisi ile tercihiniz olacaktır. Beklentileri tam anlamıyla karşılamaya ve müşteri memnuniyetine önem veren şirket mutlu müşteri portföyü ile piyasada isim yapmış ve başarılı ürünleri ile kendinden söz ettirmeyi başarmıştır.

 

Masa bayraklarında kullanılan standart ölçüler arasında en yaygın olanı on beş santime yirmi iki buçuk santim ölçülerinde olanıdır. Sekiz çarpı otuz iki santim standart boyutlu olan masa bayrağı da sıklıkla tercih edilen ölçüdür. Masa bayraklarında kullanılan kumaş çeşidi genelde saten kumaştır. Saten kumaş, masa bayraklarının üretiminde çift kat olarak kullanılmaktadır. Baskı da her iki yüze ayrı ayrı şekilde yapılmaktadır. Masa bayraklarında, bayrağı taşıyan minik direklerin de çeşitli türleri bulunmaktadır.

 

Genellikle kullanılan direkler, çiftli olan direk çeşididir. Tekli olan direkler de yoğun olarak masa bayraklarında tercih edilen direk çeşididir. Direklerin sayısının arttığı ve üçlü ya da dörtlü veya beşli olarak da üretildiği ve kullanıldığı da oldukça sık görülmektedir.

 

Bayrakçı firmalar, kendilerini sadece bayrak üretimi ile sınırlı bırakmamaktadır. Ürettikleri ürünün kalitesinden emin olmak için kullanılan diğer aksesuarların da kaliteli olmasını yakından takip etmek politikası güderler. Bundan dolayı da tüm aksesuarlarının üretimini kendileri sağlamaktadırlar. Ürünün her aşamasını kontrol etmek amacı güderler. Flama bayrak şirketi, tüm bu hedeflere odaklanmış bir firmadır.

 

 Masa makam bayrakları nerelerde kullanılır?

 

T tipi masa bayraklarını genellikle bankalar ile finans kuruluşları talep etmektedirler. Flama bayrak firması sayesinde taleplerin ve beklentilerin üzerinde bir ürünle karşılaşacakları kesindir. Kullanım alanı olarak T tipi masa bayrakları, organizasyonların ve toplantıların vazgeçilmez bir parçasıdır. Derneklerin ve Sendikaların da kullanımı ile yayılma süreci gittikçe artış göstermektedir.

 

Bayrak çeşitlerinden biri olan masa bayrakları masa üstünde yer alan ve kullanım alanını masanın üstü oluşturan bayraklara denilmektedir. Masa tipi bayraklarının kullanım alanları arasında, kamu kuruluşları başta gelmektedir. Masa bayrağı kullanılan yerler arasında kamu kuruluşlarının ardından en fazla belediyelerdir. Oteller, masa bayraklarının en sık görüldüğü yerler arasında er almaktadır. Dernekler ve küçük işletmeler de masa bayrağını çok fazla kullanan kuruluşlardır.

 

Masa bayraklarının genel anlamda ayırmaç bir özelliği mevcuttur. Bu nedenle masa bayrakları; şirketler, dernekler ve kuruluşlar tarafından organizasyon, fuar ve tanıtım alanı gibi etkinliklerde de kimlik belirleyici olarak kullanılmaktadır.

 

 Makam bayrağı nasıl takılır?

 

Makam bayrağı Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen ölçülerde; standart olarak bayrak direklerine takılmaktadır.

 

 Makam Bayrağı Direği

 

Makam bayrağı direği, makam bayrağının ağır yapısını ve asil görünüşünü estetik görünümü sayesinde en mükemmel bir şekilde tamamlayan unsurdur. Makam bayrağı direkleri, makamın nitelik ve niceliğine göre oldukça farklı değişkenlik gösterebilmektedir. Makam bayrağı direği, müşterinin talebine göre de şekil alabilmektedir. Makam bayrağı sağlamlığının garantisi için; direkleri pirinç özellikli veya krom özellikli bir malzemeden üretilmektedir.

 

Makam bayrağı direkleri uzun ömürlü ve kaliteli malzemelerden dizayn edilmektedir. Böylece dayanıklılığını yıllarca koruma kabiliyeti göstermiş olur. Makam bayrağı direklerinin uzunluğu ise standart ölçülere sadık olmalıdır. Makam bayrağı direğinde uzunluk; iki metre kırk santimetre olmalıdır.

 

 Makam Aracı Bayrağı

 

Makam aracı bayrağı; resmi kurumlardaki ve kamu kurumlarındaki kişilerin makam araçlarında bulunmaktadır ve zorunludur. Bu makam aracı bayrak direği türlerinin tıpkı makam bayrağı direği gibi oldukça kaliteli ve dayanıklı olması gerekmektedir. Makam aracı bayrak direğinin boyutu 80 santimetre uzunluğunda olmalıdır. Bu direkler krom ve ya pirinç gibi dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması gerekmektedir. Bu sayede aracın üzerindeki makam aracı bayrak direğinin sağlamlığı garanti altına alınmış olmaktadır. Makam aracı bayrağı, çift kat saten kumaştan imal edilmelidir. Böylece, yağışa, güneşe ve çeşitli hava şartlarında dayanıklılığını idame ettirebilecektir ayrıca ilk günkü görüntüsünü uzun yıllar sürdürebilecektir.

 

Ülkemizde pek çok özel makam flaması üreten bayrakçı firmalar mevcuttur. Resmi kamu ve kurumlarda flama makam bayrak çeşitleri kullanılabilmektedir. İsteğe ve beğeniye göre üretimi mümkündür. Bu bayraklar milli duyguları da en üst seviyeye çıkarmaktadır. Bu bayraklar her yerde rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

 

Kaliteli bir flama bayrak, bir çok farklı çeşitlerde üretilebilmektedir. Bu nedenle makam flamaları isteğe göre imal edilebilmektedir. Makam flamaları istenilen özelliklerin yanı sıra belirlenen ölçülerde ve belli özellikler taşımalıdır. Makam flaması alınırken kaliteli malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Böylece asil duruşu ile yıllarca kullanılabilecektir.

 

 Hangi makam aracına Türk Bayrağı çekilmez?

 

Türk uyruklu olmayan resmi kurumlar makam aracına Türk bayrağı çekilmez. Türk bayrağı, Türk makam araçlarında kullanılır.

 

 Hangi makam aracına Türk bayrağı çekemez?

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne tabi olmayan devlet yada özel makam araçlarına hiçbir şekilde Türk bayrağı çekemez.

 

 Hangisi Makam aracına Türk bayrağı çekemez?

 

Yabancı uyruklu resmi makamlar araçlarına Türk bayrağı çekemez. Resmi kurum makam aracı tabi olduğu ülkeyi ve kurumu temsil etmektedir. Bu nedenle ait olduğu ülkenin bayrağını ve kurumun logosunu makam aracına çekebilir.

 

Siz değerli müşterilerimiz, Flama bayrak firmamıza makam bayrağı siparişi vereceğiniz zaman nasıl bir kalitede istediğinizi söylediğinizde size uygun olan ve sizin arzu ettiğiniz şekilde olan bayraklar en kısa zamanda en kaliteli bir şekilde özenle üretilecektir. Bu sayede kullanacak olduğunuz yerlerde makam bayrağınız, en kaliteli, en gösterişli ve en şık şekilde mekanınızı taçlandıracaktır.

 

Flama bayrak firmasının, kurumsal temel tabanlı da hizmet alanı bulunmaktadır. Firmanın her tür talebi yerine getirebilecek düzeyde tasarım ekibi ve baskı makineleri bulunmakla birlikte iş deneyimli ustalara teslim edilmektedir.

 

X