Makam Bayrakları Nerede Kullanılır?

Makam Bayrakları Nerede Kullanılır?

Makam bayraklarının sürekli kullanıldığı alanlar, kamu ve kamu kurumları, makam odaları, tanıtım, basın toplantıları, organizasyonlarda, büst yanlarında çokça kullanıldığı yerlerdir. Çoğu kamu kuruluşlarında kullanma zorunluluğu bulunmaktadır.

İsteyen kendi özel grafik ofisine, emlak ofisine, tekstil fabrikalarında yönetici odalarının masalarına, özel okul masalarına, anaokulu müdür masalarına, yaptırabilir. Makam bayrakları çok farklı amaçlarla özel ofislerde ve işyerlerinde de kullanılmaktadır. Kullanıldığı masaya resmi bir hava katar.

Makam bayrağı makam odalarında sağ gerisinde kullanılır. Makam bayraklarının üst kısmında ay yıldız direği takılarak ülkemizde bulunan bir makama ait olduğu belirlenir.

Bayrakçıların özenle imal ettikleri, kullanım alanları birbirinden değişik farklı farklı bayraklar vardır. Bunların en başında Türk bayrağı gelmektedir. Türk bayrağı, Türkiye’nin bütünlüğünü birliğini temsil eden, Korunması kutsal olan bayrağımızdır. Üretimi bayrakçılar tarafından itina ile yapılır. Çoğu Türk bayrağı kumaşları itina ile seçilerek en güzel şekilde üretilir.

Makam Bayrakları

Makam odalarının masalarını süsleyen makam bayrakları, 100 – 150 cm ebadlarında olup saten kumaşlardan imal edilir. Üzerine kullanılan kurumun ismi ve amblemi işlenen makam bayrağı hemen hemen resmi kurumların hepsinde kullanılır.

Bazı makam bayrakları ise kenarları saçaklı parlak saten kumaştan üretilip 240 cm boylarında olabilir. İsteğe göre farklı farklı tasarlanana bayrak üzerindeki amblemler genellikle resmi kurumlar veya yarı resmi ofislerde kullanılır.

Bazı kişiler makam bayraklarını Türk Bayrağı şeklinde kullanmaktadır. Ülkemizdeki bazı özel kurumlarda da makam bayrağı kullanmak zorunludur.

Makam Bayrağı Üretimi

Makam bayrağı bulunduğu makam masasına farklı bir duruş ve asalet havası verir. Makam bayraklarında kullanılan saten kumaşlar, yüksek gramajlı ağır kumaşlar kullanılarak oluşturulmaktadır.

Müşterinin bazılarının isteği doğrultusunda bayrak kumaşları arasında ne kadar da farklılık oluşsa da kalite konusunda bayrak kumaşlarında düşüklük yapılmaz. Makam bayrağı alırken sipariş vermelisiniz, sipariş verirken üzerinde bulunmasını istediğiniz amblemin tam olarak ne şekilde ve renkte olacağını bayrak imalatı yapan kişiye açıklamalısınız.

Makam bayrakları kişiye özel ve kuruma özel olarak üretildiğinden dolayı üzerindeki amblemin şekline ve bayrağın rengine müşteri tarafından karar verilen bir üründür.

Tarafından yayınlandı

X