Makam Direği

Makam Direği

Makam-Direği

Resmi makamlarda kullanılan bayrak ve flamaların sabit ve şık  bir görünümlerinin olması makam direği adı verilen krom ve pirinç direklerle mümkündür.

Standart olarak 2,30 metre olan makam odası bayraklarının direkleri, Türk bayrağı ya da makam bayraklarının takıldığı direklerdir. Makam direkleri, özellikle kaymakamlar, hakim ve savcılar, belediye başkanları ve milletvekillerinin odalarında bulunur. Bazı okulların müdürleri de makam bayrakları kullanırlar. Ortama biraz daha resmiyet katmak  için tercih edilen makam bayrakları, genelde kamu kurumlarında çalışan yetkili kişiler tarafından kullanılır.

Makam direkleri genelde standart boyutlarda oldukları için, 100 x 150 cm ölçülerinde bayraklarla birlikte kullanılırlar.

Makam Direkleri Malzemeleri

Makam direği pirinç metal alaşımından yapılmaktadır. Yani pirinç, bakır ve çinkodan oluşan bu karışım, kalay eklenerek de yapılabilir.

Makam direkleri birçok farklı boyutta da yapılabilmektedir. Bu nedenle değişiklik gösteren fiyat seçenekleri, direğin boyutuna göre değişiklik göstermektedir Türk bayrağı asılan direklere ay yıldız da eklenir ve bu sadece Türk bayrağı asıldığında kullanılabilir.

En çok tercih edilen makam direkleri 225 cm boyutlarındaki direklerdir. Bu nedenle klasik boyutlar, genelde 225 cm olanlardır.

Makam Direkleri Fiyatları

Makam direkleri, boyutuna göre değişiklik gösteren fiyat aralıkta satılmaktadır. Makam direği fiyatları toplu alımlarda özel indirimlerle alınabilmektedir.

Birbirinden şık makamları oluşturmak için, direkler genelde masanın iki yanında bulunmaktadır. Özel konferanslarda ve resmi makamlarda kullanılan makam direkleri, her zaman en uygun boyutlarda tercih edilmektedir.

Makam direği almak istediğinde, aldığınız direğin boyutuna en uygun olan bayrağın seçilmesi gerekmektedir. Bayrağın şık görünmesi için, her zaman ölçülerin uyumlu olması gerekir.

Makam Direkleri Paslanır Mı?

Makam direkleri çok fazla sıvı ile temas ettiğinde paslanabilir. Ancak paslanmaz makam direkleri de vardır.

Bu direkler de aynı şekilde ölçülerine göre değişen fiyatlarla satılır. Bu fiyatlar herkes için farklı olarak belirlenmektedir. Bayrak ve direk boyutları da değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle her durum için farklı bayraklar tercih edilebilir.Dış mekanlarda paslanmaz bayrak direkleri kullanılabilir ve uzun yıllar sorunsuz ve sağlam bir şekilde dayanıklıdır.

Tarafından yayınlandı

X