Masa Bayrakları Hakkındaki Tüm Detaylar

Masa Bayrakları Hakkındaki Tüm Detaylar

Masa Bayrakları Hakkındaki Tüm DetaylarGünümüzde çok yaygın olarak kullanılan masa bayrağı hakkında müşterilerimizden gelen ve gelebilecek soruları toparlayıp, soru cevap şeklinde açıklamak istedik. Masa bayrağı ve alternatifleri arayışlarınızda ihtiyacınız olacak bilgileri burada bularak sizlere yardımcı olmasını umuyoruz.

Masa Bayrağını Nerede Kullanabilirim?

İşyerlerinize ait masalarınızda, konferanslarınızda, toplantılarınızda, fuar stantlarında ve hatta isteyiniz doğrultusunda sizi teşvik etmesi ya da motivasyonunuzu arttırması açınızdan evdeki çalışma masanız da bile kullanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken husus şudur ki masa bayrakları iç mekan bayrakları sınıfındadır ve dış mekanlarda uzun süre kullanılmaları amacıyla tasarlanmamışlardır.

Masa Bayrağı Üretiminde Hangi Kumaş Kullanılır?

Masa bayrağının flamasını üretmek için saten kullanılır. Kullanılan satenin birçok çeşidi vardır ve kullanıldığı yere göre farklı seçimler yapılabilir. Polyester saten, atlas saten, parlak saten, kristal saten masa bayraklarında kullanılan en yaygın saten çeşitlerindendir. Dayanıklılığını ve görünüşündeki çekiciliği arttırabilmek için tüm masa bayraklarımızda kullandığımız satenler çift katlıdır.

Masa Bayraklarında Neden Saten Kumaş Kullanılır?

Satenin kaygan bir yüzeye sahip olması sebebi ile üzerinde toz tutmaz. Boyanın rengini istediğinizde tonda yakalamamız kolaydır. Nem, rutubet ve sudan etkilenmez. Kaliteli boya kullanılmış ise kirlendiğinde su ile kolayca boyalarının akmadan temizlenmesine imkan sağlar.

Masa Bayraklarının Çeşitleri Nelerdir?

Masa bayrağı V tipi, T tipi ve L tipi olmak üzere üç tanedir. En yaygın olanı ise V tipidir.

Masa Bayrakları Kaç Tane Olabilir?

Tekli, ikili, üçlü, dörtlü ve beşli olarak üretilmektedirler. Ancak bizim tavsiyemiz en fazla 3 adet bayrağı bir araya getirmeniz olacaktır. Üç adetten fazla bayrağın tek bir direkte birleşmesi görsellikte ki amacın çıkmanıza sebep verir.

Masa Bayraklarına Uygulanan Baskı Teknikleri Nelerdir?

Tercih edilen baskı teknikleri, empirme baskı, serigraf baskı ve dijital baskıdır.

Masa Bayraklarının Direk Malzemesi Nedir?

Direklerde krom, paslanmaz alüminyum veya pirinç kullanılır.

Masa Bayraklarındaki Direk Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Tekli ve ikili olmak üzere iki çeşit direk modeli vardır. Masa bayrağı direk modelleri ise T tipi, V tipi, L tipi, üstten kancalı ve üstten yarıklıdır.

Tarafından yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X