Okul Flaması

Okul Flaması

Okul bayrağının bir direk ve tutma bölümü ile birlikte sergilendiği okul flaması her okulun en temel ihtiyaçlarından birisidir. Hem Türk bayrağı hem de okulun ambleminin üzerinde yer aldığı okul flaması, isteğe göre belirlenen ölçülerde firma tarafından imal edilmekte ve satılmaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı şekilde yapılan üretimlerde uzman ekip tüm detaylarıyla iyi bir iş çıkarmaktadır.

Okul Flama Çeşitleri

Her bir okulun kendine ait flaması olmakla beraber, ilköğretim ve lise flamaları şeklinde genel bir ayrım da yapılabilir. Söz konusu okul flaması hazırlanma aşamasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş yönetmeliğe uygun şekilde üretim gerçekleşir. İlkokul ve ortaokul flamaları özellikleri, ön zemin  kırmızı renktir ve MEB logosu yer alır. Yine ön kısım üzerine okulun tam adı ve kuruluş tarihi siyah harfler olacak şekilde işlenir. Arka zemin açık ya da koyu mavi renklerinde üretilmektedir. İkinci olarak lise flamalarında ön yüz kırmızı renk ve üzerine MEB logosu yer alır. Arka zemin ise açık mavi ve sarı renklerde olmakla beraber okul adı ve kuruluş tarihi siyah renkle yazılıdır. Ek olarak tüm flamaların kenarlar kısımlarında 3cm hasır ve 8 santimetrelik sarı simli saçak yer almaktadır. Okul flamalarında saten kumaş kullanılmaktadır.

Okul Flama Diğer Bölümler

Okul flamalarının taşıma direği bölümü genellikle gürgen ağacından yapılır ve MEB kurum tanıtım yönetmeliği dikkate alınarak 13 cm çapında maun rengindedir. İkinci olarak flama bayrak alemi, pirinç malzemeden üretilmektedir. Yine flamanın üst kısmı ay yıldız ya da topuz biçiminde olabilir. Taşıma kayışı bölümü de aynı şekilde pirinç malzemeden üretilmektedir. Okul ya da tören bayraklarında kullanılan taşıma kayışı kısmı aynıdır.

Okul Flama Ölçüleri ve Ücretleri

Genellikle iki renkten oluşan okul flaması ölçü bakımından düşünüldüğünde Türk Bayrağı ölçüsü ve flama ile ilgili olan mevzuat düşünülmelidir. Yaygın şekilde kullanılan okul flamaları 100×150 veya 150×225 ölçülerindedir. Flama üretim ve satış firmasından bir ürün satın almak istediğinizde gerekli bilgileri verdikten sonra fiyat teklifi alabilirsiniz. Flamalar hakkında daha fazla bilgi ve detay için firmaya ulaşabilirsiniz.

Tarafından yayınlandı

X