Özel Şirketlerde Makam Bayrakları

Makam bayrakları aslında resmi kurumlarda kullanım zorunluluğu olan bayraklardır. Fakat son zamanlarda özel şirketlerde ve ofislerde de makam bayrağı kullanımı oldukça fazla yaygınlaşmıştır.

Özel kurumlarda da çokça tercih edilen makam bayrakları, makam odalarına veya ofis koridorlarına kurumun tanıtımı için konulmaktadır. Bina girişlerine bile konularak kullanılan makam bayrakları kullanım açısından oldukça farklı alanlarda kullanılmaya başlanmıştır.

Özel okullarda yönetici ve müdür odalarında da bulundurmayı tercih eden müdürler ve yöneticiler vardır. Bu makam bayraklarında hem okulun amblemi bulunmakta hem de yönetici veya müdür odasına farklı resmi bir hava kazandırmaktadır.

Makam BayraklarıResmi Kurumlarda Makam Bayrakları

Resmi kurumlarda kullanım zorunluluğu bulunan makam bayrağı tüm resmi kurumlarda kullanılmaktadır. Bulunduğu resmi kurumun amblemini ve renklerini taşıyan makam bayrağı, makam odalarında makam masasının arka sol kısmında kullanılmaktadır.

Resmi kurumlarda kullanımı müdür ve yönetici odalarında olan makam bayrakları, bazı resmi kurumların koridor ve girişlerini de süslemektedir.

Resmi kurumların koridorlarında ve girişlerinde kullanılma sebebi, kuruma giren yabancı kişilerin kurumu makam bayrağı sebebiyle tanıması için konulmaktadır. Resmi kurumlarda kullanılan makam bayrakları, saten üzerine amblem işlemeli kullanıldığı gibi, saten üzerine amblem işlemesi ve saçaklı şekliyle de kullanılır.

Bayrak Çeşitleri Nelerdir?

Sadece bayrak deyip geçmemeliyiz. Bayrakların o kadar farklı çeşidi ve renkleri vardır ki, neredeyse ülkemizde her dalda farklı bir bayrak kullanılmaktadır. Gururumuz ve bölünmez bütünlüğümüz olan Türk bayrağı ülkemize ait en üstün bayrağımızdır. Başka bayraklarla karıştırılmamalıdır. Bayrak çeşitleri nelerdir? Bayrakçılar hangi bayrakları üretirler?

Türk bayrağı, Osmanlı bayrakları, sopalı bayrak, makam bayrağı kamu kurum bayrakları, plaj bayrağı, olta bayrağı, damla bayrak, takım bayrakları, sıra bayrakları, firma bayrakları, şirket bayrakları, gönder bayrakları, dernek bayrakları, kırlangıç bayrak, benzinlik bayrakları, yatay çekilen bayraklar, üçgen bayrak, ülke bayrakları, özel bayraklar, telalı kutulu bayrak, masa bayrağı, belediye bayrakları, TSE Bayrakları, ISO bayrakları, parti bayrakları üretmektedirler.

Bez afiş, Atatürk posteri, otel bayrakları, siyasi liderlere ait posterler, pankart, dijital afiş, ipe dizili flama, flamalar, dijital masa bayrağı, meydan flaması,  dijital baskı ihtiyaçları, okul flaması, gibi farklı konumdaki bayrakları da üretmektedirler.

Tarafından yayınlandı

X