Pirinç ve Krom Bariyer Hakkında

Pirinç ve Krom Bariyer

Kamu kurumlarında, hastanelerde, bankalarda, mağazalarda, müzelerde ve benzeri yerlerde kullanılan bariyerler, yapıları ya da imal edildikleri malzeme özelliklerine göre pirinç ve krom bariyer olarak sınıflara ayrılmaktadır. Bu sınıflandırmanın yapılmasının amacı, ürünlerde görsel olarak izlenen renk farkları ile imal edildikleri ham maddelerden kaynaklanan farklardır.

Pirinç ve Krom Bariyer Özellikleri

Kullanılan bariyerlerin sınıflandırılmasında geçen pirinç ve krom bariyer tipleri bu ürünlerin imalatında kullanılan malzemeler ile ilgilidir.

Krom bariyer tipleri, paslanmaz çelik olarak ifade edilen malzemelerden imal edilen ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olan bariyer çeşitleridir. Dış açıdan bakıldığında krom renginde parlak bir yüzeye sahiptirler.

Pirinç bariyer tipleri ise, pirinç malzemelerden ya da pirinç alaşımlı malzemelerden imal edilen ürün çeşitleridir. Bu ürünlerde de pürüzsüz ve parlak yüzeyler görülmek ile birlikte, yüzeylerin rengi sarı renk tonlarında bulunmaktadır. Her iki bariyer tipide malzeme özellikleri nedeni ile paslanma gibi olumsuz bir duruma maruz kalmamaktadır.

Temizlik işlemlerinin düzenli aralıklar ile yapılması uzun süreli parlak görünümde bulunmalarına imkan sağlamaktadır. Bu ürünlerin hem zemin ile temas eden taban kısımları, hem de yüzeye dikey konumda bulunan gövdeleri, aynı malzemeden imal edilmektedir. Tamamlayıcı unsur olan zincirlerde çoğu zaman, bariyer gövdesine uygun malzemelerden seçilerek kullanılmaktadır.

Pirinç ve Krom Bariyer Kullanım Alanları

Kullanılan pirinç ve krom bariyer çeşitleri genel olarak yoğun yaya trafiğinin bulunduğu alanlarda tercih edilmektedir. Bireylerin ortak kullanım alanlarında, kargaşa oluşmayacak şekilde yönlendirilmeleri maksadı ile kullanılmaktadırlar.

iriş çıkışların düzenli bir şekilde sağlanarak kontrol altında tutulması maksadı ile tercih edilen bariyerler, aynı zamanda girilmesi ya da yaklaşılması veya temas edilmesi istenilmeyen alanlarda da tercih edilen ürün çeşitleri arasında bulunmaktadır

Tarafından yayınlandı

X