Plaj Bayrağı

Plaj Bayrağı

Plaj Bayrağı
Plaj Bayrağı

Bayraklar, şirketleri ya da firmaları görünür kılmak adına kullanılan en etkili reklam araçlarındandır. Hem rüzgarla dalgalanması, hem de çok uzak noktalardan dikkat çekmesi sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Örneğin yol üstüne olmayan, ara sokaklarda olan bir işletmenin bayrağı yol üstüne bırakılırsa, o bayrak ara sokaktaki işletme hakkında bilgi verir. Böylelikle ara sokaklarda yer alan işletmeler de kendilerine müşteri çekebilirler.

 

 Plaj Bayrağı Nedir?

 

Genelde fuar, açılış, tanırım showroom açılışı gibi organizasyonların tanıtımlarını yapmak amacıyla, genellikle dış alanlarda kullanılan bir bayrak türüdür. Bu tarz organizasyonların hemen hemen tamamında bu tür bayrakları görmek mümkündür. Diğer bayrak türleri ile mukayese edildiğinde daha gösterişli ve daha dikkat çekici bir bayrak türüdür. Bu sebeple plaj bayrağı diğer bayrak türlerine göre daha çok tercih edilmektedir. Plaj bayrağı tüm organizasyonlarda kullanıldığı gibi, ölçeğine bakılmaksızın tüm işletmeler tarafından da kullanılmaktadır.

 

Plaj bayrakları, eğer uzman ve profesyonel bir ekiple çalışılırsa iyi bir reklam aracına dönüşebilirler. Çünkü plaj bayrakları büyük ve göz alıcıdır. İyi ekiplerle iyi bayrak tasarımları yapılırsa, işletmenin büyümesi ve görünür olması için hayli yol katedilmiş olur. Bu yüzden plaj bayrakları önemlidir.

 

Kendinize bir bayrak firması seçmeden önce ince eleyip sık dokumanız önemlidir. Çünkü ancak iyi firmalar iyi bayraklar üretebilirler. Bu yüzden bir firma seçmeden önce çalışmanızın mümkün göründüğü firmaları iyice bir araştırmalısınız. İnternet üzerinden kullanıcı yorumlarını okumalı, referanslarını incelemeli ve bugüne kadar yaptıkları işleri eğer imkan varsa görmek istemelisiniz. Eğer firmanın tarzını anlarsanız, o zaman bu firmanın sizin tarzınıza uygun olup olmayacağını anlarsınız. Böylece o firmayla çalışıp çalışmayacağınıza karar verebilirsiniz.

 

Plaj bayrakları rüzgarda salınırken aynı zamanda 360 derece olarak da dönebilmektedir. Bu da plaj bayraklarının rüzgarla savrulmalarına rağmen kolayca okunabilmelerini sağlar. Ayrıca plaj bayraklarının en çok tercih edildiği alanlar dış mekanlardır. Buna rağmen her ne kadar çok tercih edilmese de, iç mekanlarda da kullanılabilmektedir.

 

 Plaj Bayrağı Ölçüleri

 

Genelde plaj bayrak ölçüleri müşterinin talebi ve isteği doğrultusunda şekillenir. Plaj bayrağının ölçülerinde işletmenin talebi, plaj bayrağının yerleştirileceği alan, ne kadar büyük olacağı gibi konular belirleyicidir. Eğer plaj bayrağı hem iç mekanda hem de dış mekanda kullanılacaksa, ölçüler buna bağlı olarak farklı şekillerde alınır. Bununla birlikte müşteri talebi söz konusu değilse, plaj bayraklarının kendi standart ölçüleri de vardır.

 

Hem iç mekan hem de dış mekan için kullanılabilecek standart plaj bayrağı ölçüleri şu şekildedir:

 

65 cm x 210 cm

 

75 cm x 300 cm

 

85 cm x 400 cm

 

Eğer işletmeniz için bayrak tasarımı konusunda uygun bir firma seçersiniz, bu firma sizin hem tekli, hem de çoklu siparişlerle bayrak üretebilmelidir. Aynı zamanda yalnızca siparişin verildiği ve teslim alındığı zamanların arasında değil, sipariş sonrasında da sizin talepleriniz doğrultusunda iyileştirmeler yapabilmelidir.

 

 Bir Plaj Bayrağı Sipariş Ederken Firma ile İlgili Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Bir firmayla çalışmaya başlamadan önce, o firma ile ilgili dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Eğer bu noktalar sorunsuz bir şekilde aşılırsa, hem firma hem de siparişi verecek olan işletme bu süreçleri mutlu bir şekilde aşarlar. Bilinmesi gereken noktalar şunlardır:

 

Firma, ihale şartnamelerine uygun çalışmalar gerçekleştirmelidir.

 

Hem sipariş alma, hem uygulama, hem de teslim etme süreçleri sorunsuz ve profesyonel bir şekilde ilerlemelidir.

 

Şartname ve sözleşme imzalama gibi konular, teklif verme ve teslimat konuları, tüm süreçlerde uygun şartları yerine getirme işlemleri firma tarafından gerçekleştirilmelidir.

 

 

 Plaj Bayrağı Fiyatları

 

Plaj fiyatları her türlü alanlarda, her türlü organizasyonda sıklıkla kullanıldığı için genelde ekonomiktir de. Daha doğrusu eğer bir plaj bayrağı yaptırmak istiyorsanız, kendi bütçenize göre bir plaj bayrağı yaptırmanız mümkündür. Yine de bir çok faktöre bağlı olarak plaj bayrağı fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Bu yüzden iyi bir piyasa araştırması yapmalı, sizin için en uygun fiyat teklifini veren bayrak firması ile çalışmalısınız.

 

Tüm bunların yanında reklam politikalarınızı önceden belirlemiş olmanız, bayrak seçimi konusundaki işinizi kolaylaştıracaktır. Yani diğer reklam araçlarınız henüz hazır değilse, doğrudan bayrak seçme yoluna gitmemelisiniz. Seçeceğiniz plaj bayrağı tasarımı, diğer reklam araçlarınızla da uyumlu olacak şekilde belirlenmelidir. O yüzden eğer bir grafik tasarımcı ya da reklamcı ile çalışıyorsanız, sürece onu da dahil etmeniz reklam süreçlerinizi plaj bayrağınızla da uyumlu hale getirecektir. Bu aynı zamanda paket bir hizmet olacağı için, fiyatlar da buna bağlı olarak düşecektir.

 

Elbette her konuda olduğu gibi, plaj bayrağı konusunda da sizin için en iyi plaj bayrağını en uygun fiyata yapabilen bir firma ile çalışmalısınız. Bunun için de doğrudan bir firma ile çalışmak yerine, birkaç farklı firmadan fiyat alarak piyasa ortalamasını kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu gereğinden fazla para ödemenizin önüne geçer. Bu yönde bir çalışma reklam giderlerini azaltarak şirketinizin tasarruf etmesine yardımcı olacaktır.

 

 Plaj Bayrağı Kurulumu

 

Plaj bayraklarının kurulumu zahmetli bir iş değildir. Genelde bir duba üzerine yerleştirildiklerinden plaj bayrağı kurulumu kolayca gerçekleştirilebilir. Plaj bayrağı sabit duran içi su dolu bir dubanın üzerine oturtulur. Genellikle açılış ya da davet gibi organizasyonlarda çok sık kullanılmasının sebebi, organizasyon bittikten sonra kolayca toplanabilmesidir. Aynı zamanda plaj bayrakları duba üzerine oturtulabileceği gibi, toprağa, kuma ya da çim alanlara da monte edilebilmektedir.

 

Plaj bayrakları oldukça kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilirler. Sürekli rüzgara maruz kalmaları sebebiyle çok kolay aşınabilirlermiş gibi görünse de, aslında rüzgara karşı maksimum dayanıklıdırlar. Ayrıca rüzgarın fırtınaya döndüğü zamanlarda plaj bayrağı başka bir yere taşınmak ya da yatırılmak istenebilir. Bu durumda da plaj bayrağını sökmesi oldukça kolaydır. Plaj bayrağı su dolu dubadan sökülerek yatırılır ve olası herhangi bir tehlikenin önüne geçilmiş olur.

 

 Plaj Bayrağı Modelleri

 

Plaj bayrağı genelde dubalı bayrak, yelken bayrağı ya da olta bayrak gibi isimlerle de bilinmektedir. Oltaya benzeyen görünümü sebebi ile olta bayrak olarak adlandırılmıştır. Aynı zamanda altında su dolu bir duba bulunduğu ve plaj bayrağı da buna monte edildiği için dubalı bayrak olarak da bilinmektedir. Ayrıca plaj bayrakları bir yelkenlinin yelkenini de andırmaktadır. Bu sebeple de yelken bayrak olarak da bilinmektedir.

 

Genelde plaj bayrağı modelleri farklı işletmeler için kullanılabilir. Yalnızca açılış ya da fuar organizasyonları değil, her türlü işletmede de bir reklam aracı olarak kullanılabilir. Örneğin bir beyaz eşya mağazasında, restoranda ya da kuaför gibi işletmelerde plaj bayrağı reklam ve tanıtım amaçlı olarak kullanılabilir. Ayrıca plaj bayrağı modellerini de şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Flamalı plaj bayrak

 

T plaj bayrağı (Kare plaj bayrağı)

 

Damla plaj bayrağı

 

Bunların dışında daha başka plaj bayrağı çeşitleri de görmek isterseniz, küçük bir araştırmayla bunlara ulaşabilirsiniz. Örneğin bu konuda daha detaylı bilgiyi flamabayrak.org adresine girerek de alabilirsiniz.

 

 Plaj Bayrağı Direği

 

Bir bayrağın eğer gökyüzünde dalgalanmasını istiyorsanız ya da masanızın üstünde durmanızı istiyorsanız, bir bayrak direğine ihtiyacınız var demektir. Piyasada pek çok bayrak direği modeli bulunmaktadır. Ve bu direk modellerinden pek çoğu da plaj bayrağı direği olarak da kullanılabilir. Piyasada bilinen bayrak direği modelleri şu şekildedir:

 

Sarı makam bayrağı direği

 

Krom makam bayrağı direği

 

Teleskopik bayrak direği

 

Ahşap okul tören direği

 

Masa bayrak direği

 

Makam aracı fors direği

 

Olta bayrak bayrak direği

 

Makam bariyer direği

 

T masa bayrak direği

 

Yukarıda sayılan bayrak direği modelleri arasından olta bayrak direği, aynı zamanda plaj bayrağı direği olarak da geçmektedir. Bu bayrak direkleri istediğiniz herhangi bir kaplama şeklinde ya da istediğiniz her türlü renkte olabilirler. Bunu bayrak tasarımınızı yaptıracağınız firmadan talep etmeniz gerekmektedir.

 

Burada kısa bir not düşmekte fayda var. İster masa bayrağı olsun ister plaj Flama Bayrak firmasından istediğiniz her türlü bayrağı sipariş ve temin etmeniz mümkündür. Flama bayrak firmasına ulaşmak için flamabayrak.org adresini kullanabilirsiniz.

 

 Plaj Bayrağı Sipariş Ederken Hangi Konulara Dikkat Edilmelidir?

 

Plaj bayrağının monte edileceği firma olası darbelere karşı dayanıklı bir malzemeden üretilmiş olmalıdır. Burada içi su dolu dubanın görevi plaj bayrağını taşımaktır. Kaliteli bir malzemeden üretilmeyen bir duba en ufak bir darbede çatlayabilir. Bu durumda da su sızdırmaya başlar. Böylece üzerine monte edilmiş bayrağı taşıyamaz hale gelir ve devrilir. Bu tarz durumları yaşamamak için de kaliteli malzemeler kullanmak gerekir.

 

Plaj bayrağının takılı olacağı direk tamamen esnek bir malzemeden üretilmiş olmalıdır. Çünkü rüzgarın etkisiyle bayrak direği olta gibi eğileceği için bu konu oldukça önemlidir. Burada kullanılan malzeme hem sert ve dayanıklı, hem de esnek olmalıdır. Çünkü her ne kadar sert ve dayanıklı olsa da, esnek olmayan bir malzemenin kırılma ihtimali fazladır. Bu da hiçbir işletmenin yaşamak istemeyeceği bir şeydir. Bu yüzden plaj bayrağı direklerinden kullanılacak olan malzeme doğru şekilde seçilmelidir.

 

Plaj bayrağında kaliteli bir kumaş kullanılmalıdır. Çünkü rüzgarın ve esnek bayrak direğinin etkisiyle kumaş gerginleşecektir. Burada gerginleşen kumaşın yırtılma ihtimali var. Bu ihtimalle karşılaşmamak için her türlü mevsim ve hava koşullarında dayanıklı olabilecek bir kumaş tercih edilmelidir.

 

Plaj bayrağının altına koyulacak olan dubanın su haznesi minimum 20 litre olmalıdır. Su haznesinin 20 litreden düşük olduğu durumlarda bayrağın devrilme ihtimali de yüksek olur. Bayrağın boyu 4 metreden yukarıya doğru çıktıkça, buna bağlı olarak dubanın su haznesi de genişletilmelidir. Örneğin plaj bayrağının boyunun 5 metreye çıktığı durumlarda da dubanın su haznesi en az 32 litre olmalıdır.

 

 

 Türkiye’deki Öncü Bayrak Firmalarından: Flama Bayrak!

 

Flama Bayrak 2006 yılında kurulmuş olan ve çalışmalarını da o günden bugüne dek kesintisiz sürdüren köklü bir bayrak firmasıdır. Türkiye’de bayrak üretimi yapan diğer firmalardan sıyrılmış bir adım ileride bir yapısı vardır. İşlerini yaparken yüksek müşteri memnuniyetini önemser. Flama Bayrak firmasının vizyonu, çalıştıkları her sektörde lider firma olmaktır. Bu yüzden de bu vizyon uyarınca bugün bayrak üretimi sektöründe lider firma konumundadır.

 

Flama Bayrak sadece İstanbul’da değil, aynı zamanda tüm Türkiye’ye ve hatta dünyaya da hizmet vermeye başlamıştır. Flama Bayrak, bayrak sektörü için sadece Türkiye’de değil, dünyada da lider bir firma olmak amacını güder. Bu amacının izinde yürüyen Flama Bayrak şu an Türkiye başta olmak üzere 30 farklı ülkede yüksek kalite standartlarında hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Eğer firma hakkında daha fazla bilgi ve fiyat teklifi almak isterseniz, flamabayrak.org adresini kullanabilirsiniz.

 

 

 

X