Yelken Bayrağı İmalatı

Yelken Bayrağı İmalatı

yelken-bayrak imalatı

Yelken bayrağı; tanıtımı yapılmak istenen yerlerin ön tarafına dikkat çekmek, kampanyada olan ürün veya hizmeti tanıtmak ve dışarıdaki insanları bilgilendirmek amacı ile koyulmakta olan bayraklar çeşitlerine verilen isimdir. Yelken bayrağı imalatında baskı tekniği uygulaması kullanılmaktadır. Yelken bayraklar gösterişli, dikkat çekici oluşu ve maliyetinin düşük olması sebebi ile en çok tercih edilmekte olan bayrak türüdür. Dijital baskı için kullanılmakta olan yelken bayrağın bezi kaliteli malzemelerden oluşmaktadır. Yelken bayrağı; reklam bayrağı, olta bayrak ve plaj bayrağı olarak da isimlendirilmektedir.

Yelken bayraklar iç mekan ve dış mekan kullanımlarına uygundur. Yelken bayrak kullanım alanlarına örnek verecek olursak; iş yerleri, konferans salonları, fuarlar, açılışlar, oteller, benzin istasyonları, eczaneler, iletişim merkezleri ve marketler kullanım alanlarına örnek verilebilir.

Yelken bayraklar en çok kapı önü süslemelerinde, açılışlarda, tanıtımda ve organizasyonlarda tercih edilmektedir. Firmanın reklamını yapabilir, ürün tanıtımı ile müşterileri bilgilendirebilir ve daha çok kişinin bayrak üzerinde tanıtımı görerek firma hakkında merak duymasını ve daha çok müşteri çekmeyi sağlamaktadır. İç mekanlarda ise promosyon ürünler veya kısa tanıtımlar ile ilgili bilgilerin aktarımını müşteriye sağlamak için kullanılmaktadır. Ancak yelken bayraklar genel olarak en çok dış mekan kullanımlarında tercih edilmektedir.

Yelken Bayrağın Özellikleri

Yelken bayrağı alüminyumdan oluşan bir gövde ile üretilmektedir ve alt kısmında 20 lt. plastik şemsiye bidonu bulunmaktadır. Rüzgar ile 360 derece hareket edebilme özelliğine sahiptir. Yelken bayrağın her iki tarafına da baskı uygulaması yapılmaktadır ve bayrağın kurulumu hızlı ve kolaydır.

Yelken bayraklar özel bir talep olmadığı takdirde standart ölçüler 70 x 300 veya 70 x 400 cm. ebatlarında üretilmektedir. Plastik dubası özel alaşımlı direği ve 120 gram raşel kumaş baskıdan oluşmaktadır. Yelken bayrak, isminden de anlaşılacağı gibi yelkeni andıran bir görüntüsü olduğundan yelken bayrak denmektedir. Uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli yelken bayrak ile reklam ve tanıtımlar en ucuz maliyet ile sağlanmaktadır. Özel fikse işlemi gören kumaş yağmurdan etkilenmemektedir ve bayrak yıkanabilme özelliğine sahiptir.

Tarafından yayınlandı

X