Yelken Bayrağı

Yelken Bayrağı

Yelken Bayrağı
Yelken Bayrağı

Türkiye’de bayrak tasarımı ve bayrak üretimi alanlarında faaliyet gösteren pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmaların büyük çoğunluğu İstanbul’da kümelenmiştir.

 Yelken Bayrağı Nedir?

 

Yelken bayrağı, dubalı reklam bayrağı modellerinden biridir. Bir yelkenlinin yelkenine benzediği için bu şekilde isimlendirilmiştir. Rüzgarda sallandığı vakit, sanki denizde son sürat giden bir yelkenliyi andırır. İşletmelerin kampanyaları ya da verdikleri hizmetle ilgili bilgiler içerir. Genellikle işletmelerin nerede olduğunu vurgulamak için kapı önlerinde kullanılır. Fuar, açılış ve organizasyon gibi etkinliklerde yelken bayrağı sıklıkla tercih edilen bir bayrak türüdür. Yelken bayrağının diğer isimleri olta bayrak, dubalı reklam bayrağı ve plaj bayrağıdır.

 

Yelken bayraklar plajlarda çok fazla kullanıldığı içim plaj bayrağı, direğinin eğikliğinden dolayı oltaya benzediği için olta bayrak ve altında bir duba olması sebebiyle de dubalı bayrak olarak anılır.

 

Yelken bayrak belli markaları, ürünleri, mekanları ya da hizmetleri tanıtmak için kullanılan bir bayrak türüdür. Bir plastik duba üzerine yerleştirilir ve rüzgarda salınarak önünde bulunduğu mekanın cazibesini arttırır. Marka görünürlüğü sağlarken, müşterilere de işletme ürün ya da hizmet konusunda bilgi verir.

 

Yelken bayrakların çok fazla tercih edilmelerinin sebebi gösterişli olmaları ve aynı zamanda da maliyetlerinin düşük olmasıdır. Bu bayraklar yağmurdan etkilenmemesi için özel fiske işlemi görmektedirler. Kirlendiği vakitlerde belli koşullarda yıkanabilirler ve zarar görmezler. Bu tür bayraklarda renk atması ya da solma gibi sorunlar yaşanmaz.

 

Pek çok yelken bayrak modelinde bayrak 360 derece dönebilmektedir. Bu da tabii bayrağın çekiciliğini arttırmaktadır. Hızlı ve kolay kurulur, kaliteli ve ucuzdur. İç mekanlar için üretilen yelken bayraklar da var olsa da, yelken bayraklar aslında dış mekan kullanımı için daha uygundur. Su haznesi olarak kullanılan dubasının hacmi 20 litredir.

 

 Yelken Bayrağı Hangi İşletmeler İçin Kullanılabilir?

 

Mimarlık ofisleri

 

Beyaz eşya mağazaları

 

GSM Şirketleri

 

Kuaförler, berberler

 

Restoranlar ve cafeler

 

Oto yıkama sektörü

 

gibi pek çok alanda yelken bayrak kullanılabilir. Günlük hayatınızda birçok işletmenin önünde yelken bayraklarla karşılaşmanız mümkündür. Bunlar diğer reklam ve bayrak unsurlarına göre çok daha dikkat çekici bayrak türleridir. Türkiye’de yelken bayrak sipariş edebileceğiniz mağazaların başında Flama Bayrak gelmektedir. Eğer internet mağazası üzerinden sipariş vermek isterseniz, tek yapmanız gereken flamabayrak.org sitesine gitmektir.

 

 Yelken Bayrağın Özellikleri Nelerdir?

 

Rüzgar akımının bayrağın içinden geçebilmesi için geniş gözenekli Raşel kumaş kullanılır.

 

Baskı yöntemleri olarak genelde dijital tekstil baskı ya da sublimasyon baskı tercih edilir.

 

Baskı için farklı kumaş türleri tercih edilebilmektedir: Rashell, Alpaka, Polyester kumaş, saten ve benzeri kumaşlar kullanılabilir.

 

Bazı farklı baskı teknikleri kullanılabilir: Dijital baskı, empirme baskı, fabrikasyon, serigrafi, ronjan baskı gibi. Boya teknikleri ile baskıda kullanılan boyanın kalitesi değişebilir.

 

Bayrak direği konusunda metal veya alüminyum tercih edilebilir. Metal direk ya da çubuğun boyanabilme imkanı vardır.

 

Yelken bayrağının dubası için farklı renk ve kalite seçenekleri mevcuttur.

 

Bayrak konusunda, bayrağın çekiciliğini, özelliklerini belirleyen pek çok parametre vardır. Kumaşın türünden, kaç kat olduğuna, boyanın kalitesine, bayrak direğinin malzemesine ve rengine kadar pek çok belirleyici unsur vardır. Bu yüzden elbette bayrak üreticilerinden yönlendirmeler almalısınız fakat bayrak yaptırmak içim bir süreç başlatmadan önce, bir bayrağın nasıl olması gerektiği konusunda da bilgi sahibi olmalısınız.

 

 Yelken Bayrak Ölçüleri

 

Arzuya ve talebe göre farklı ölçülerde yelken bayrakları yapılabilmektedir. İşletmelerin en çok tercih ettikleri, standart yelken bayrağı ölçüleri şu şekildedir:

 

Yelken bayrağı, plaj bayrağı, olta bayrağı, dubalı bayrak: 50 cm x 200 cm

 

Yelken bayrağı, plaj bayrağı, olta bayrağı, dubalı bayrak: 75 cm x 250 cm

 

Yelken bayrağı, plaj bayrağı, olta bayrağı, dubalı bayrak: 75 cm x 300 cm

 

Olta bayrağı, dubalı bayrak: 100 cm x 400 cm

 

Plaj bayrağı, dubalı bayrak: 100 cm x 450 cm

 

 

 Yelken Bayrak Fiyatları

 

Yelken bayraklar genelde bayrağın kendisi, dubası ve direği ile birlikte set olarak satılmaktadır. Müşteri, duba, direk ve bayrağım kumaşı konularında tasarım sürecine katılabilir.

 

Yelken bayrağı fiyatları işletmelerin talep edeceği ölçülere, renk ve kalite seçeneklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar 100 liralardan başlayarak kaliteye göre 1000 liraların üzerine kadar çıkabilir. Yelken bayrağı fiyatları konusunda daha detaylı bilgiyi flamabayrak.org sitesinden alabilir, canlı yardım sekmesinden kafanıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

 

Flama Bayrak 2006 yılında bu yana sektörün içinde yer almaktadır. Hem işletmelere hem de reklam firmalarına bayrak üretmektedir. Eğer fiyat almak ya da ücretsiz bayrak numunesi yaptırmak isterseniz, telefonla ya da internet sitesi üzerinden firmaya ulaşabilirsiniz.

 

 Yelken Bayrağı Modelleri

 

Yelken bayrağının pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Var olan bu standart modeller üzerinden bir tercih yapabileceğiniz gibi, kendi tasarımınızı da oluşturabilirsiniz. Öne çıkan başlıca yelken bayrağı modelleri şunlardır:

 

Yelken Bayraklar: Tek kat şeklinde, her iki tarafıda aynı netlikte olacak biçimde, 125 gramlık raşel kumaşa basılırlar. Standart ölçüleri 50 cm x 200 cm, 75 cm x 250 cm, 75 cm x 300 cm, 100 cm x 400 cm’dir.

 

Olta – Damla Bayraklar: Her iki tarafı aynı netlikte olacak biçimde, tek kat şeklinde, 125 gramlık raşel kumaşa basılırlar. Standart ölçüleri 75 cm x 200 cm, 75 cm x 250 cm, 100 cm x 250 cm, 100 cm x 300 cm’dir.

 

Dörtgen Yelken Bayraklar: Tek kat şeklinde, her iki tarafıda aynı netlikte olacak biçimde, 125 gramlık raşel kumaşa basılırlar. Standart ölçüleri 75 cm x 250 cm, 50 cm x 200 cm, 75 cm x 300 cm’dir.

 

İşletmenizin durumu, konumu, büyüklüğü, kampanyaları, ürün mü hizmet mi sattığı gibi konular bayrağınızın modelini seçerken size yardımcı olacak konulardır. Örneğin normalde flama bayrak koymanız gereken bir yere dubalı bayrak koyarsanız, bu sizin işletmenize artı değer katacak yerde ters de tepebilir. Bu yüzden bayrak seçimi yaparken iyice araştırmalı, karar verirken de ince eleyip sık dokumalısınız.

 

 Flama Bayrak Firmasına Ulaşım

 

Firma Adresi: Mandıra Caddesi, No:94/A Fikirtepe, Kadıköy / İstanbul

 

Telefon: 0216 551 0 551

 

Cep telefonu: 0532 795 93 76

 

E-Posta Adresi: info@flamabayrak.org

 

Aynı zamanda İstanbul’da yaşayan müşteriler firmayı ziyaret etmek isterse 8A Batı Ataşehir – Fikirtepe – Kadıköy otobüsüne binebilirler. Ayrıca Kadıköy Fikirtepe minibüslerine binip Hürriyet durağında inerek de firmaya ulaşabilirler.

 

İnternet üzerinden bakarak ya da telefonla arayarak elbette pek çok konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Fakat herkesçe bilinir ki en etkili alışveriş yöntemi, yüz yüze, görerek ve dokunarak yapılan alışveriştir. Bunun sadece bayrak konusunda değil, her konuda böyle olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir.

 

 Flama Bayrak Firmasının Ürettiği Diğer Bayrak Modelleri

 

Flama Bayrak firması yalnızca yelken bayrak değil, aynı zamanda farklı türde bayraklar da üretmektedir. Flama Bayrak’ın ürettiği bayrak modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Türk Bayrağı Modelleri: Roll Up modeller, flama bayrak modelleri, gönder bayrağı modelleri, makam bayrağı modelleri, yelken bayrak modelleri, masa bayrağı modelleri.

 

Atatürk posterleri modelleri

 

Okul flaması modelleri

 

Yabancı devlet bayrağı modelleri

 

Bez afiş modelleri

 

Sopalı bayrak modelleri

 

Takım bayrağı modelleri

 

Bayrak direği aksesuarları

 

 

 Bir Bayrak Firmasının Dikkat Etmesi Gerekenler

 

Bayrağın baskısının yapıldığı tezgah üzerinde herhangi bir boya lekesi olmamalıdır. Baskı yapılmadan önce tezgah temizlenmeli, tüm pisliklerden arındırılmalıdır. Aksi halde baskıdan çıkan bayrak lekeli görünecektir.

 

Genellikle reklam amaçlı olarak kullanılan ve en çok tercih edilen bayrak türlerinden olan kırlangıç flamada parlak saten kumaş kullanılmalıdır.

 

Dış mekanlarda, direklerde kullanılacak olan Türk bayraklarında 125 gram gözenekli raşel kumaş ya da alpaka kumaş tercih edilebilir. Kumaşın gözenekli olması şu işe yarar. Rüzgar bu gözenekli kumaşın içinden geçer ve bayrağın yıpranması engellenir.

 

 

 İnternet Üzerinden Sipariş Verilebilen Yelken Bayrak Siteleri

 

İnternet üzerinde bayrak tasarımını yapabileceğiniz ve sipariş edebileceğiniz pek çok internet mağazası bulunmaktadır. Fakat bu gerçek bir mağazası olan bir firmadan alışveriş yapmaktan daha risklidir. Çünkü her ne kadar internet üzerinden sipariş vermek kolay gibi görünse de, böyle bir durumda kumaşa dokunamaz, rengi gerçek şekilde göremez ve bayrak numunesi alamazsınız. Hal böyle olunca da ister istemez bazı sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz artar.

 

İnternet mağazasından sipariş ettiğiniz bayrak elinize ulaştığında eğer planladığınız ve hayal ettiğiniz şekilde değilse, bayrağı geri göndermek için hem emek, hem zaman, hem de para kaybedersiniz. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için de, gerçek bir mağaza da, örneklerle ve numunelerle sipariş vermek her zaman daha iyidir. Bir başka yöntem olarak telefonla ya da görüntülü konuşma yöntemiyle de sonuca ulaşmanız mümkündür.

 

İnternet üzerinden referanslarını ve bugüne dek yaptığı çalışmaları görebileceğiniz Flama Bayrak, hem gerçek mağazasında hem de internet mağazasında son derece kaliteli hizmetler sunmaktadır.

 

 Bayrak Bir Firma İçin Neden Önemlidir?

 

Örneğin kendiniz için bir işletme açtınız ve bu işletme yol üzerinde değil. Yol üzerinde olmayan bir işletmeyi insanların fark etmesi çok zordur. Genelde bu tarz yerlere tavsiye üzerine gelinir. Ya da eş, dost, arkadaş aracılığıyla duyanlar gelir. İşte bu durumu tersine çevirmek için kullanabileceğiniz en etkili yöntem bayraklardır.

 

Yol üstünde olmayan, sokak arasında bulunan işletmenize müşteri çekmek için bayrakları kullanabilirsiniz. Yol üstüne koyacağınız ve arka sokakları işaret eden bir bayrak müşterilerin sizi fark etmesini sağlayacaktır. Böylelikle siz de müşteri portföyünüzü genişletme ve işletmenizi büyütme imkanı elde edersiniz.

 

Bir diğer konuda müşterilerinizi kampanyalarınızdan ve indirimlerinizden haberdar edebilmektir. Diğer işletmelerle rekabet edebilmek adına kampanyalar yaratmak yolunu tercih ettiyseniz, bu durumda bunu müşterilerinize en iyi şekilde duyurmanız gerekir. Bunun da en etkili yöntemlerinden biri bayraklardır. Bayraklar, müşteriler onu ilk gördüğü anda dikkatlerini çeker ve çok uzaklardan bile fark edilebilir. Bu yüzden müşterileriniz kampanyalarınızın farkına çok kısa sürede varır ve alışveriş yapmak ya da hizmet satın almak için sizi tercih edebilirler.

 

Sonuç olarak bayraklar bir firmanın kendi reklamını yapması konusunda en etkili araçlardır. Eğer büyümek arzusunda olan ya da büyümekte olan bir işletme, iyi bir bayrak üretici firma ile güçlerini birleştirirse, ortaya muazzam sonuçlar çıkacaktır. Zaten kaliteli ürün ya da hizmet sunan firma, bir de iyi bayraklarla reklamını doğru şekilde gerçekleştirebilirse, işte o zaman büyüme hızını ikiye katlar ve hizmet standartlarını, kalitesini geliştirir.

 

Eğer siz de iyi ve doğru reklamla işletmenizin büyümesini sağlamak istiyorsanız, yapmanız gereken doğru firmayı bulmaktır. Bu konuda da Flama Bayrak herkesçe önerilmektedir.

 

X